۲۶ تیر ۱۴۰۳

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۵۴۷۹۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰ دسته: پول و بانک
۰

سومین نشست از سلسله نشست «تورم؛ ریشه‌‎ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با موضوع «بررسی عملکرد و برنامه‌های دولت در مهار تورم» روز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار می‌شود.

به گزارش مسیر اقتصاد سلسله نشست «تورم؛ ریشه ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، خانه اندیشه ورزان ایران، پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‎شود. این سلسله نشست با هدف ایجاد بستر گفتگو و تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تورم در جهت افزایش آگاهی و ارتقای دانش تخصصی پژوهشگران و سیاستگذاران و بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور متناسب با مختصات اقتصاد ایران، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی تورم؛ ریشه ها و راهکارها در ۵ محور «ماهیت تورم در اقتصاد ایران»، «جایگاه سیاست‌های ارزی در مهار تورم»، «نقش دولت در مهار تورم»، «موتورهای خلق نقدینگی در جهش تورم» و «نقش انتظارات تورمی در بی‌ثباتی اقتصاد»، برگزار خواهد شد.

بررسی عملکرد و برنامه‌های دولت در مهار تورم

سومین جلسه این سلسله نشست به محور نقش دولت در مهار تورم اختصاص دارد. میزبان این نشست وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود. در این نشست، آقایان سید مهدی حسینی دولت آبادی کارشناس اقتصاد کلان، یونس سلمانی معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت، مجید کریمی مدیر کل دفتر مطالعات بازارهای مالی وزارت اقتصاد، علی بهادر کارشناس اقتصادی و سعید فتحی کارشناس اقتصادی (دبیر نشست) حضور خواهند داشت.

پوستر برگزاری این نشست که در تاریخ سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ الی ۱۸ برگزار می‌‌شود، در زیر قابل رویت است:

جهت حضور در نشست حداکثر تا پایان روز دوشنبه ۸ خرداد، نام و نام خانوادگی خود را به شماره تماس ٠٩٣٣٨٠٢٢٨٠۴ ارسال نمایید.

انتهای پیام/ پول و بانکجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.