۰۸ مهر ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۳۹۷۱۱ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰ دسته: تولید
۰

دومین نشست از سلسله نشست «اقتصاد دانش‌بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با موضوع «بازتعریف اقتصاد دانش‌بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره‌وری» روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار می‌شود.

به گزارش مسیر اقتصاد سلسله نشست «اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود. این سلسله نشست با هدف بررسی مفاهیم، سیاستگذاری‌ها، تصمیم گیری‌ها و اکوسیستم موجود در حوزه دانش بنیان و ارائه رویکردی نو برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات در ۴ محور «ارزیابی زیست بوم فعلی دانش بنیان»، «مبانی اقتصاد دانش‌بنیان»، «مدل توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور» و «سازکارهای حمایتی و انگیزشی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان»، برگزار خواهد شد.

بازتعریف اقتصاد دانش بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره‌وری

دومین جلسه از این سلسله نشست به محور مبانی اقتصاد دانش بنیان با موضوع «بازتعریف اقتصاد دانش بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره‌وری» اختصاص دارد. میزبان این نشست پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد خواهد بود.

در این نشست، محمدجواد توکلی رئیس پژوهشکده امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، روح‌الله ایزدخواه نماینده و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، سپهر قاضی‌نوری معاون سابق سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید جعفر حسینی مدیر گروه توسعه و برنامه‌ریزی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ساعت ۱۵ الی ۱۸ برگزار می‌‌شود. پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده از اینستاگرام مسیر پیشرفت به نشانی instagram.com/masire.pishraft/live پخش می‌شود.

انتهای پیام/ تولیدجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon