۰۵ خرداد ۱۴۰۳

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۸۱۶۱۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰ دسته: پول و بانک، دهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

ویژه نامه «دهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی» با موضوع «حکمرانی ارزی؛ ثبات و رونق اقتصادی» منتشر شد. این همایش شامل افتتاحیه، نشست‌های تخصصی و اختتامیه، در بازه آبان تا اسفند ماه سال گذشته با حضور مسئولین، کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه ارز، به همت اندیشکده اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

به گزارش مسیر اقتصاد همایش سالانه اقتصاد مقاومتی رویدادی مستمر است که با هدف «بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور» هر سال در یک بازه ۳ تا ۶ ماهه برگزار می‌شود. در این همایش، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه‌های علمی و سیاستی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می‌گردد. همایش سالانه اقتصاد مقاومتی که در حال حاضر معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی با همکاری دیگر نهادها برگزار می‌شود.

رویکرد این همایش سیاست‌پژوهی و عملیات‌پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می‌دهد تا ضمن ایجاد فضای گفتگو و مباحثه میان خبرگان، مسئولین و سیاست‌پژوهان، راهکارهای لازم برای حل مسائل آن حوزه را با رویکرد «مقاوم‌سازی اقتصاد» در جامعه نخبگانی کشور طرح و بررسی و نتایج و خروجی‌ها را از دستگاه‌های مرتبط پیگیری نماید.

ویژه نامه «دهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی» منتشر شد

دهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «حکمرانی ارزی؛ ثبات و رونق اقتصادی» برگزار شد. افتتاحیه این رویداد آبان ماه با حضور و سخنرانی اعضای کمیته علمی همایش برگزار شد. پس از آن، هشت نشست تخصصی در موضوعات مختلف مرتبط با حوزه ارز، با حضور مسئولین و خبرگان در سازمان‌ها و نهادهای مربوطه برگزار و محتوای آن در رسانه‌ها منتشر شد. همچنین ۲۵ طرح سیاستی ناظر به مسائل نظام ارزی کشور ارائه شده و در معرض قضاوت داوران قرار گرفت و طی آن، سیاست‌پژوهان حوزه ارز به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود پرداختند.

اختتامیه دهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی نیز ۳۰ ام بهمن ماه در ایام مقارن با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی رئیس کل بانک مرکزی و رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد.

ویژه نامه این همایش که از این پیوند قابل دریافت است، مواردی همچون تاریخچه همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، گفتگو با کمیته علمی همایش دهم و سایر صاحب‌نظران حوزه نظام ارزی، گزارش افتتاحیه، نشست‌های تخصصی و اختتامیه و همچنین چکیده طرح‌های سیاستی ارائه شده در قالب همایش به انضمام سند راهبردهای حکمرانی ارزی کشور و مجموعه تصاویر همایش را شامل می‌شود.

انتهای پیام/ پول و بانکجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.