۱۳ آذر ۱۴۰۲

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۴۳۵۰۰ ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ دسته: مالیات، نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

مهلت ارسال چکیده مقاله برای نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی تا ۱۵ دی ماه سال جاری تمدید شد. اختتامیه این همایش ابتدای اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش مسیر اقتصاد به نقل از روابط عمومی دبیرخانه همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، در ادامه برگزاری هشت همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نظام مالیاتی؛ عادلانه و هوشمند» در سال جاری طی ماه‌های آبان تا اسفند با افتتاحیه، نشست‌های تخصصی و اختتامیه در حال برگزاری است. افتتاحیه این همایش روز ۲۳ آبان ماه در محل سازمان امور مالیاتی و با سخنرانی داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی و اعضای کمیته علمی همایش، برگزار شد. همچنین در قالب این همایش، طرح‌های سیاستی با تمرکز بر حل مسائل اصلی نظام مالیاتی کشور دریافت، بررسی و نتایج طرح‌های برگزیده از مسئولین مرتبط پیگیری می‌شود.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی با همکاری دیگر نهادها و با هدف «بهبود کیفیت تصمیم گیری در کشور» برگزار می‌شود. در این همایش، زمینه برای رصد و پایش مسائل اصلی اقتصاد کشور، تقویت پایه‌های علمی و سیاستی مبتنی بر الگوی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای مقاوم سازی اقتصاد، در یک حوزه موضوعی مشخص و با حضور خبرگان، فراهم می‌گردد. همچنین در جریان همایش، مشروح گفتگوها و خروجی مباحثات و مطالعات، از طریق رسانه ها جریان سازی شده تا شرایط بهره‌برداری، مشارکت و اظهارنظر برای تمامی مخاطبان و فعالان فضای سیاستگذاری کشور فراهم گردد.

رویکرد این همایش سالانه، سیاستی و عملیاتی بوده و خروجی آن جهت بهره‌برداری به دستگاه‌های مسئول ارائه و توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌شود. لذا این رویداد، فرصتی است برای مسئولین، کارشناسان، پژوهشگران و دانشگاهیان تا پیرامون دیدگاه‌های مختلف که برای حل چالش‌های اقتصادی کشور در موضوع همایش ارائه شده‌اند، در تعاملی چند سویه، منتقدانه به گفتگو بنشینند و در بهبود سیاستگذاری و مقاوم‌سازی اقتصاد کشور، اثری دوچندان ایفا نمایند.

مهلت ارسال چکیده مقاله برای نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی تمدید شد

طبق اعلام دبیرخانه نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، مهلت ارسال چکیده طرح‌های سیاستی برای این همایش که پیش تر تا ۳۰ آذرماه اعلام شده‌بود، تا ۱۵ دی ماه تمدید شد. همچنین با توجه به تمدید مهلت ارسال چکیده، مهلت ارسال اصل طرح‌های سیاستی تا ۵ بهمن ماه سال جاری خواهد بود.

کمیته علمی نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

آقایان مهدی موحدی بک نظر عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد، احمد غفارزاده عضو سابق شورای عالی مالیاتی، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، محمد برزگری رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی، مهدی رعنایی مدیرکل دفتر مطالعات بخش عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی و علی نصیری اقدم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی رحمت الله علیه، کمیته علمی نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی را تشکیل می دهند.

دبیرخانه نهمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی از طریق سایت conf9.mett.ir و شماره تماس ۸۸۵۳۱۰۹۹-۰۲۱ پاسخگوی متقاضیان برای ارسال طرح‌های سیاستی و شرکت در همایش خواهد بود.

پوستر فراخوان طرح‌های سیاستی همایش در ادامه قابل مشاهده است:

انتهای پیام/ مالیاتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.