۳۰ مهر ۱۴۰۰

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۵۵۰۳ ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸ دسته : پول و بانک, گفتگو
۷

یک مقام بانکی با اشاره به اینکه ۴ بانک خصوصی به دلیل فعالیت نامطلوب خود در معرض ورشکستگی هستند، گفت: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده مردم در این ۴ بانک است که مدیریت این مسئله را سخت تر کرده است.

یک مقام بانکی در گفتگو با مسیر اقتصاد از ورشکستگی قطعی ۴ بانک خصوصی خبر داد و گفت: زیان انباشته این ۴ بانک به دلیل عملکرد نامطلوبشان روز به روز در حال افزایش است و تدبیری برای آن اندیشیده نمی شود.

وی افزود: بانک مرکزی باید هر چه سریعتر تکلیف این بانک ها را مشخص کند و آنها را از اقتصاد خارج نماید؛ اما عملکرد ضعیف بانک مرکزی باعث شده این بانک ها کماکان به فعالیت خود ادامه دهند و زیان جدید بسازند.

این مقام بانکی ادامه داد: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده مردم در این ۴ بانک است که مدیریت مسئله ورشکستگی بانک ها را سخت تر کرده است.

وی گفت: با این حال بعضی از این بانک ها کماکان در رسانه ملی یا خبرگزاری های معتبر تبلیغ می کنند و با فریب مردم از آنها جذب سپرده می کنند.

انتهای پیام/ وضعیت بانک ها

 1. باسلام درکشورایران که نظامش اسلامی وبانکهایش بین تمام بانکهای دنیا بالاترین سود را دریافت میکنند چطوری ورشکسته میشود مگر ممکنه؟؟؟؟ به خداقسم اینگونه دورغها دیگه نخ نماشده بس کنید؟؟ اسلام ربا راحرام دانسته ودرقران کریم هم امده ان وقت میگوید بعضی از بانکها ورشکسته شدند؟؟ کمتر اختلاس نمایند؟؟

  ۷۶
  • به راحتی خیلی هم ساده هست با اختلاسهایی که انجام میشه ورشکسته میشن .

   ۲۱۴

  • بنظر من بخاطر مالیاتیه که تو جیب دولت و قدرتمدرارها میره هست، فقط یه نگاه بکن از خرید شارژ و خودرو تا هر چی بگی یجوری مستقیم و غیرمستقیم مالیات کلانی داره و سرمایه گذاری و مدیریت نادرست بانگ ها نمیتونه جوابگوی مالیات و سود سرمایه گذاران باشه برای بعضی بانک ها، مخصوصا که بعضی ها از این پول ها با نفوذ و قدرتشون سوع استفاده هم میکنند

   ۰۰

 2. سلام.یکی از دلایل ورشکستگی بانکها فعالیتهای اقتصادی اونها بدون داشتن تجربه با پولهای مردم که بصورت سرمایه گذاری در بانکها جذب شده و باید در جهت پرداخت به شرکتهای خصوصی برای تقویت کمپانیهای خصوصی و در نهایت جهت تقویت اقتصاد کشور است.این عملکرد بانکها انحراف مالی است که منجر به ورشکستگی میشود.

  ۱۵
 3. اسامی این بانکها به ترتیب:
  آینده
  تجارت
  صادرات
  ملت

  ۵۱۸


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon