۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۵۵۰۳ ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸ دسته: پول و بانک، گفتگو
۱۵

یک مقام بانکی با اشاره به اینکه ۴ بانک خصوصی به دلیل فعالیت نامطلوب خود در معرض ورشکستگی هستند، گفت: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده مردم در این ۴ بانک است که مدیریت این مسئله را سخت تر کرده است.

یک مقام بانکی در گفتگو با مسیر اقتصاد از ورشکستگی قطعی ۴ بانک خصوصی خبر داد و گفت: زیان انباشته این ۴ بانک به دلیل عملکرد نامطلوبشان روز به روز در حال افزایش است و تدبیری برای آن اندیشیده نمی شود.

وی افزود: بانک مرکزی باید هر چه سریعتر تکلیف این بانک ها را مشخص کند و آنها را از اقتصاد خارج نماید؛ اما عملکرد ضعیف بانک مرکزی باعث شده این بانک ها کماکان به فعالیت خود ادامه دهند و زیان جدید بسازند.

این مقام بانکی ادامه داد: در مجموع حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده مردم در این ۴ بانک است که مدیریت مسئله ورشکستگی بانک ها را سخت تر کرده است.

وی گفت: با این حال بعضی از این بانک ها کماکان در رسانه ملی یا خبرگزاری های معتبر تبلیغ می کنند و با فریب مردم از آنها جذب سپرده می کنند.

انتهای پیام/ وضعیت بانک ها

 1. باسلام درکشورایران که نظامش اسلامی وبانکهایش بین تمام بانکهای دنیا بالاترین سود را دریافت میکنند چطوری ورشکسته میشود مگر ممکنه؟؟؟؟ به خداقسم اینگونه دورغها دیگه نخ نماشده بس کنید؟؟ اسلام ربا راحرام دانسته ودرقران کریم هم امده ان وقت میگوید بعضی از بانکها ورشکسته شدند؟؟ کمتر اختلاس نمایند؟؟

  ۸۱۵
 2. سلام.یکی از دلایل ورشکستگی بانکها فعالیتهای اقتصادی اونها بدون داشتن تجربه با پولهای مردم که بصورت سرمایه گذاری در بانکها جذب شده و باید در جهت پرداخت به شرکتهای خصوصی برای تقویت کمپانیهای خصوصی و در نهایت جهت تقویت اقتصاد کشور است.این عملکرد بانکها انحراف مالی است که منجر به ورشکستگی میشود.

  ۱۹
 3. اسامی این بانکها به ترتیب:
  آینده
  تجارت
  صادرات
  ملت

  ۷۲۴
 4. این دوست عزیزمون فرمودن ربا حرام است درسته
  مطمئن باش نتیجه این بازی باشکست مواجه میشه
  فقط به خاطر اینکه همه میدونن ربا دشمنی با خداست وپایان بدی داره

  ۲۱
 5. چرا اینقدر تبلیغ منفی میکنید گیریم که کل بانگها ازفردا تعطیل کدند آیا تکلیف خیل بیکاران راچه کسی پاسخ گو خواهد بود سمپاشینکنید مطالعه کنید بعد نظر بدهید میخواهید به خیل ملیوننه بیکار ه چن ملیوم هم اضافه بشن فکر اصولی بکنِیبدبذارید این چرخ اقتصاد لنگ لنگان بچرخد نسخه نپیچید!!!!!!!!!!!

  ۱۰
 6. با سلام اعلام ورشکستگی یک روش قدیمی سرقت و کلاهبرداری در ایران و جهان است هر بار که موج تورمی جدیدی در پیش است افراد و..... با اعلام ورشکستگی بدهی خود را در یک مبلغ تثبیت میکنند و پس از آن یا فردکل مبلغ را به روشهای مختلف از دسترس سیستم قضایی خارج میکند یا فرایند دادگاه را تاخیر میدهد که در این حالت بعد از موج تورمی بدهی او با افت ارزش پول به یکباره بسته به تورم بشدت کاهش می یابد مشابه همان کاری که دولتها طی این یک قرن بطور مکرر انجام داده اند .

  ۰۱
 7. فقط سه بانک در ایران وجود داره که دارای سود انباشته هستن،بانک ملت پانزده هزار میلیارد سود انباشته،پاسارگاد چهارده هزار میلیارد سود انباشه،و صادرات دو هزارو پانصد میلیارد سود انباشته دارن،جز این سه بانک بقیه زیان انباشته بسیار دارن و تقریبا ورشکسته هستن،پس بانکتونو درست انتخاب کنید

  ۱۰


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon