۰۸ بهمن ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۴۱۵۷۱ ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰ دسته: تولید، رویدادهای مسیر پیشرفت
۰

چهارمین نشست از سلسله نشست «اقتصاد دانش‌بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با موضوع «سازکارهای حمایتی و انگیزشی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان» روز دوشنبه ۹ آبان ماه با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار می‌شود.

به گزارش مسیر اقتصاد سلسله نشست «اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود. این سلسله نشست با هدف بررسی مفاهیم، سیاستگذاری‌ها، تصمیم گیری‌ها و اکوسیستم موجود در حوزه دانش بنیان و ارائه رویکردی نو برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات در ۴ محور «ارزیابی زیست بوم فعلی دانش بنیان»، «مبانی اقتصاد دانش‌بنیان»، «مدل توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور» و «سازکارهای حمایتی و انگیزشی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان»، برگزار خواهد شد.

سازکارهای حمایتی و انگیزشی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

چهارمین جلسه از این سلسله نشست به محور مبانی اقتصاد دانش‌بنیان با موضوع «سازکارهای حمایتی و انگیزشی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان» اختصاص دارد. میزبان این نشست وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود.

در این نشست، مجید کریمی مدیرکل دفتر بازارهای مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، روح‌الله متفکرآزاد نماینده مجلس و عضو ناظر مجلس در شورای عالی عتف، مصطفی بغدادی مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، روح‌الله ابوجعفری عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری و مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش‌بنیان، سعید شجاعی مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه توسعه نوآوری ایرانیان، سید جعفر حسینی عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ساعت  ۱۵ الی ۱۸ برگزار می‌‌شود. پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده از آپارات مسیر پیشرفت به نشانی instagram.com/masire.pishraft/live  پخش می‌شود.

انتهای پیام/ تولیدجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon