۱۴ تیر ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۱۶۴۷۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ دسته: تجارت و دیپلماسی، خبر، هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

ششمین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع «تجارت منطقه‌ای برق؛ الزامات و اولویت‌ها» روز چهارشنبه ۸ بهمن ماه در پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار می‌شود. هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» ۲۹ بهمن ماه سال جاری در سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی برگزار خواهد شد.

به گزارش مسیر اقتصاد در ادامه برگزاری شش همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» ۲۹ بهمن ماه سال جاری همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود. این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی و با همکاری نهادها و دستگاه‌های دولتی برگزار می‌شود. در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

۴ محور هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید.

در سال جاری موضوع تجارت منطقه‌ای به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۴ محور در نظر گرفته شده است. «سیاست‌ها و راهبردها»، «متولیان و بازیگران»، «زیرساخت‌ها‌ و سازوکارها» و «ظرفیت‌ها و فرصت‌های ویژه»، ۴ محور مذکور است. پیش از برگزاری همایش نیز نشست هایی در هر یک از محورها جهت تدقیق مباحث تشکیل می شود. پنجمین نشست در این زمینه روز یکشنبه ۵ بهمن ماه با موضوع «جایگاه افغانستان و پاکستان در نقشه تجارت منطقه‌ای کشور»  در سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

ششمین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

در ادامه، ششمین پیش نشست از این همایش با موضوع «تجارت منطقه‌ای برق؛ الزامات و اولویت‌ها» به میزبانی پژوهشکده مطالعات فناوری برگزار می‌شود.

در این نشست، فتح الله طلوعی سرپرست بازرسی امور نیرو و ارتباطات سازمان بازرسی کل کشور، حبیب قراگوزلو معاون بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران، عباس علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا، همایون برهمندپور رئیس  مركز توسعه فناوری انتقال توان با ظرفيت بالا پژوهشگاه نیرو، پیام باقری نایب رئیس هیئت مدیره سندیکای صنعت برق و صالح نیازی کارشناس اداره همکاری‌های چندجانبه تجاری، مالی، انرژی و حمل و نقل وزارت امور خارجه حضور خواهند داشت.

ششمین پیش‌نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی در تاریخ چهارشنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴ تا ۱۶ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان این حوزه جهت کسب اطلاع از محتوای مباحث علمی این نشست، به سایت همایش به آدرس Conf.mett.ir مراجعه نمایند.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

کمیته علمی هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

کمیته علمی این همایش را آقایان مهدی غضنفری عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، اله مراد سیف عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین علیه السلام، علی فکری کارشناس ارشد اقتصاد کشورهای شرق آسیا، رضا محتشمی پور کارشناس اقتصاد کشورهای منطقه و قائم مقام بورس کالا و سید علی روحانی معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس تشکیل می دهند.

همچنین ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه علم و صنعت ایران با موضوع «نظام بانکی در خدمت تولید» برگزار گردید.

انتهای پیام/ هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon