۰۸ خرداد ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۱۴۸۸۳ ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰ دسته: خبر، هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

اولین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع «جایگاه توافقات تجاری دوجانبه در توسعه تجارت خارجی کشور» روز یکشنبه ۱۴ دی ماه برگزار می‌شود. هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» ۲۹ بهمن ماه سال جاری در سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی برگزار خواهد شد.

به گزارش مسیر اقتصاد در ادامه برگزاری شش همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» ۲۹ بهمن ماه سال جاری همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی و با همکاری نهادها و دستگاه‌های دولتی برگزار می‌شود.

در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

۴ محور هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید.

در سال جاری موضوع تجارت منطقه‌ای به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۴ محور در نظر گرفته شده است. «سیاست‌ها و راهبردها»، «متولیان و بازیگران»، «زیرساخت‌ها‌ و سازوکارها» و «ظرفیت‌ها و فرصت‌های ویژه»، ۴ محور مذکور است.

اولین پیش نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

اولین پیش نشست از این همایش، به محور سیاست‌ها و راهبردها و موضوع «جایگاه توافقات تجاری دوجانبه در توسعه تجارت خارجی کشور» می‌پردازد. میزبان این پیش نشست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و مکان برگزاری آن سالن امام خمینی مرکز پژوهش های مجلس خواهد بود.

در این نشست، آقای علی فکری رئیس محترم اداره سیاست ها و برنامه هاي اقتصادي وزارت امور خارجه و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، دکتر یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترك بازرگانی، صنایع و معادن ایران و عراق، دکتر مجتبی خسروتاج رئیس سابق سازمان توسعه تجارت، علی زاهدطلبان عضو هیئت علمی و مدیر گروه حقوق موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر محمدرضا مهدیار اسماعیلی عضو هیات علمی پژوهشی دانشگاه جامع امام حسین (ع) و دکتر موسی شهبازی سرپرست دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس حضور خواهند داشت.

اولین پیش‌نشست از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی در تاریخ یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴ تا ۱۶ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان این حوزه جهت کسب اطلاع از محتوای مباحث علمی این نشست، به سایت همایش به آدرس Conf.mett.ir مراجعه نمایند.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

کمیته علمی هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

کمیته علمی این همایش را آقایان مهدی غضنفری عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، اله مراد سیف عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین علیه السلام، علی فکری کارشناس ارشد اقتصاد کشورهای شرق آسیا، رضا محتشمی پور کارشناس اقتصاد کشورهای منطقه و قائم مقام بورس کالا و سید علی روحانی معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس تشکیل می دهند.

همچنین ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه علم و صنعت ایران با موضوع «نظام بانکی در خدمت تولید» برگزار گردید.

انتهای پیام/ هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon