۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۵۴۱۵۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰ دسته: پول و بانک
۰

دومین نشست از سلسله نشست «تورم؛ ریشه‌‎ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با موضوع «جایگاه سیاست‌های پولی و ارزی در مهار تورم» روز سه‌شنبه ۲ خرداد ماه، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش مسیر اقتصاد سلسله نشست «تورم؛ ریشه ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، خانه اندیشه ورزان ایران، پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‎شود. این سلسله نشست با هدف ایجاد بستر گفتگو و تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تورم در جهت افزایش آگاهی و ارتقای دانش تخصصی پژوهشگران و سیاستگذاران و بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور متناسب با مختصات اقتصاد ایران، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی تورم؛ ریشه ها و راهکارها در ۴ محور «ماهیت تورم در اقتصاد ایران»، «جایگاه سیاست‌های ارزی در مهار تورم»، «موتورهای خلق نقدینگی در جهش تورم» و «نقش انتظارات تورمی در بی‌ثباتی اقتصاد»، برگزار خواهد شد.

جایگاه سیاست‌های پولی و ارزی در مهار تورم

دومین جلسه این سلسله نشست به محور جایگاه سیاست‌های ارزی در مهار تورم اختصاص دارد. میزبان این نشست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خواهد بود. در این نشست، آقایان مجید شاکری کارشناس مسائل اقتصادی، حسن حسن خانی کارشناس مسائل اقتصادی، میثم خسروی مدیر گروه پولی و بانکی مرکز پژوهش‎های مجلس و سید محمدرضا موسوی کارشناس پول و بانک اندیشکده اقتصاد مقاومتی (دبیر نشست) حضور خواهند داشت.

پوستر برگزاری این نشست که در تاریخ سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۱۸:۳۰ برگزار می‌‌شود، در زیر قابل رویت است:

 

انتهای پیام/ پول و بانکجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.