۱۲ مهر ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۳۸۰۴۹ ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰ دسته: تولید
۰

دومین نشست از سلسله نشست «قاچاق؛ ریشه‌ها و راهکارهای مقابله» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با موضوع «حکمرانی گمرکی و جایگاه مطلوب آن در مبارزه با قاچاق» روز دوشنبه ۳۱ مرداد ماه، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش مسیر اقتصاد سلسله نشست «قاچاق؛ ریشه ها و راهکارهای مقابله» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار می‌شود. این سلسله نشست با هدف بررسی پدیده قاچاق در کشور و ارائه راهکار برای حل آن، طراحی شده است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی قاچاق؛ ریشه ها و راهکارهای مقابله در ۴ محور «مفهوم قاچاق در ایران و ریشه یابی علل حجم بالای قاچاق»، «اهمیت حکمرانی گمرکی و راه حل‌های پیشگیری از قاچاق»، «اهمیت مسدود کردن جریان مالی قاچاق» و «بررسی و مقایسه راهکارهای اصلی مبارزه با قاچاق»، برگزار خواهد شد.

حکمرانی گمرکی و جایگاه آن در مبارزه با قاچاق

دومین جلسه از این سلسله نشست به محور اهمیت حکمرانی گمرکی و راه حل‌های پیشگیری از قاچاق با موضوع «حکمرانی گمرکی و جایگاه آن در مبارزه با قاچاق» اختصاص دارد. میزبان این نشست مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری خواهد بود.

در این نشست، آقایان احمدرضا کمان‌ترکی مشاور معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی، امیرمحمد پرهام‌فر مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اسماعیل علی‌دادی کارشناس حقوق اقتصادی، امین مستوفی کارشناس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند، محمد قاسمی کارشناس قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی , میرهادی رهگشای کارشناس اندیشکده اقتصاد مقاومتی حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ساعت ۱۶ تا ۱۹ برگزار می‌‌شود. پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

انتهای پیام/ تولیدجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon