۳۱ شهریور ۱۴۰۲

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۹۶۵۶ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳ دسته: تجارت و دیپلماسی
۰

قیمت بیت کوین که یک پول الکترونیکی است در بازارهای آسیایی به رقم بی سابقه ۱۹۰۰ دلار رسید. دلیل افزایش قیمت بیت کوین افزایش تقاضا برای تجارت با استفاده از این پول الکترونیکی در کنار عدم ثبات سیاسی حاکم بر کشورهای جهان است.

به گزارش مسیر اقتصاد قیمت بیت کوین که یک پول الکترونیکی است در بازارهای آسیایی به رقم بی سابقه ۱۹۰۰ دلار رسید. دلیل افزایش قیمت بیت کوین افزایش تقاضا برای تجارت با استفاده از این پول الکترونیکی در کنار عدم ثبات سیاسی حاکم بر کشورهای جهان است.

قیمت این پول الکترونیکی اکنون به ۱۹۵۱ دلار رسیده است. کارشناسان معتقدند علت اصلی افزایش قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر استفاده کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی از این پول الکترونیکی در تجارت دوجانبه بوده است. کشور ژاپن به تازگی استفاده از بیت کوین را در تجارت داخلی قانونی اعلام کرده است. درحال حاضر کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی در بین ۵ بازار بزرگ عرضه و تقاضای این پول الکترونیکی قرار دارند.

تحلیلگران معتقدند عدم ثبات سیاسی که اکنون بر کشورهای جهان حاکم است در رواج بیشتر اقتصاده از بیت کوین و افزایش قیمت آن تأثیر داشته است. در واقع سرمایه‌داران به این پول الکترونیکی به عنوان یک واحد پولی امن نظر دارند.

گرچه بیت کوین جایگاهی ویژه در نقل و انتقالات پول جهانی دارد و در سال‌های اخیر توانسته است بخش قابل توجهی از بازار پول‌های الکترونیکی را به خود اختصاص دهد؛ ولی در سال‌های اخیر دیگر پول‌های الکترونیکی همچون «ریپل» و «لیت کوین» نیز وارد بازار پول‌های الکترونیکی شده و در نقل و انتقال پول نقشی هرچند کوچک بازی میکنند.

ارزش بازار پول‌های الکترونیکی در حال حاضر بیش از ۶۷ میلیارد دلار برآورد میشود که ۳۲ میلیارد دلار آن سهم «بیت کوین» است و مابقی آن به دیگر پول‌های الکترونیکی اختصاص دارد.

در اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی که شروع رونق استفاده از پول‌های الکترونیکی بود قیمت بیت کوین در حدود ۶ سنت بود؛ درحالیکه قیمت بیت کوین اکنون به بیش از ۱۹۰۰ دلار رسیده و این به معنای افزایش ۳۲ هزار برابری در عرض کمتر از ۷ سال است.

منبع: راشاتودیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.