۰۸ خرداد ۱۴۰۳

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۴۷۳۳۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰ دسته: تولید، چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع تقویت تولید داخلی و ایجاد اشتغال پایدار، همزمان با سالروز ابلاغ سیاست های کلی و روز اقتصاد مقاومتی، ۲۹ بهمن ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

به گزارش مسیر اقتصاد شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به منظور رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور و در ادامه‌ی برگزاری سه همایش اقتصاد مقاومتی، «چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی» را با موضوع «تقویت تولید داخلی و ایجاد اشتغال پایدار» با همکاری کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی برگزار می نماید.

این همایش معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است که سالانه برگزار می شود و در آن به بررسی و پایش مهمترین مسائل مرتبط با اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی اقتصادی کشور پرداخته خواهد شد.

همایش سال جاری، ۲۹ بهمن ماه مصادف با سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی (روز اقتصاد مقاومتی) در سالن بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

کمیته علمی چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی را آقایان دکتر دژپسند عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دکتر نصیری اقدم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر عیوضلو عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و دکتر خاندوزی مدیرکل دفتر اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تشکیل می دهند.

سخنرانان ویژه همایش

در این همایش دکتر خالصی رئیس دبیرخانه شورای اقتصاد و رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر میرشجاعیان معاون وزیر اقتصاد و دکتر خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت سخنرانی خواهند کرد.

نشست های سیاستی همایش

در این همایش سه نشست سیاستی برگزاری خواهد شد. نشست اول با موضوع راهکارهای رفع موانع تولیدکنندگان در فضای کسب و کار و تجارت، ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد و در آن آقایان دکتر فولادگر رئیس کمیسیون تولید مجلس، دکتر سیاح مدیرکل کل کسب و کار مرکز پژوهش های مجلس، مهندس دیانی رئیس گروه انتخاب (اسنوا) و مهندس سهل آبادی رئیس خانه صنعت ایران به بحث و بررسی خواهند پرداخت. ریاست این نشست را دکتر نصیری اقدم عضو کمیته علمی همایش بر عهده خواهند داشت.

نشست بعدی با موضوع روش های هدایت منابع به سمت تولید با هدف ایجاد رشد اقتصادی و اشتغال پایدار ساعت ۱۳.۳۰ تا ۱۵.۳۰ برگزار خواهد شد. در ابتدای این نشست دو مقاله ارائه شده و سپس آقایان دکتر حسین زاده بحرینی نماینده مجلس، دکتر عیوضلو استاد دانشگاه امام صادق (ع) و دکتر یزدان پناه پژوهشگر بانکی به ریاست دکتر خاندوزی دبیر علمی همایش به بحث و گفتگو می پردازند.

نشست دیگر نیز با موضوع مسیرهای برطرف کردن تنگناهای ارزی و انتقال وجوه تولیدکنندگان همزمان با نشست دیگر در ساعت ۱۳.۳۰ تا ۱۵.۳۰ برگزار شده و در آن پس از ارائه دو مقاله، آقایان دکتر بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی، دکتر زارع رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس، عسکراولادی رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه و جمیلی رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه بحث خواهند کرد. ریاست این نشست را دکتر پورابراهیمی عضو کمیته علمی همایش بر عهده خواهند داشت.

در مراسم اختتامیه نیز دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص ارزیابی اقتصاد مقاومتی و تحقق آن در سال های اخیر سخنرانی خواهند کرد و پس از آن، از برگزیدگان و صاحبان آثار برتر، تقدیر به عمل خواهد آمد.

برنامه دقیق روز همایش به شرح زیر است:

همچنین پوستر این همایش در ادامه آمده است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.