۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۲۸۹۲۰ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶ دسته: تولید گندم، کشاورزی
۰

پس از آن که ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه روسیه را تشدید کردند، روسیه با ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی، سرمایه گذاری خود در بخش کشاورزی را برای ایجاد امنیت غذایی افزایش داده تا جایی که طبق پیش بینی ها در سال جاری، رکود تولید غلات را خواهد شکست.

به گزارش مسیر اقتصاد، به گفته مشاور شرکت تحقیقاتی پروزرنو مسکو، پیش بینی می شود روسیه در سال جاری ۱۳۰ میلیون و ۷۰۰ تن غلات تولید کند.

این میزان تولید ۲.۶ درصد بیشتر از رکورد قبلی تولید غلات در سال ۱۹۷۸ قبل از جنگ شوروی و افغانستان است.

شرکت تحقیقاتی پروزرنو پیش بینی کرده است در سال جاری روسیه ۸۰ میلیون و ۱۰۰ تن گندم و ۱۹ میلیون تن جو برداشت بکند.

ولادیمیر پتریچنکو، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی پروزرنو گفت: روسیه می تواند رکوردی جدیدی در تولید نخود فرنگی و لوبیا نیز به ثبت برساند.

پس از آن که ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه روسیه را به خاطر درگیری های کریمه و شمال اوکراین تشدید کردند، روسیه با ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی، سرمایه گذاری خود در بخش کشاورزی را افزایش داده است.

پتریچنکو گفت: با افزایش سرمایه گذاری در این صنعت، استفاده از غلات با کیفیت، ماشین آلات کارآمد و تولید گیاهان حفاظتی سبب رشد و توسعه تولید غلات در روسیه شده است.

گفتنی است روسیه بزرگترین تولید کننده و صادر کننده گندم در جهان محسوب می شود.

منبع: راشاتودیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.