۲۲ مرداد ۱۴۰۱

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۸۲۵۲۵ ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲ دسته: مالیات، مالیات بر عایدی سرمایه
۰

سرپرست سازمان امور مالیاتی کل کشور گفت: مالیات بر عایدی سرمایه یکی از اولویت ها و ضرورت های این سازمان است. در همین راستا دستور کار اصلی سازمان امور مالیاتی، ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد به مجلس، در نیمه نخست سال آینده است.

به گزارش مسیر اقتصاد محمدقاسم پناهی سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور صبح دیروز در مراسم دوازدهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران گفت: مالیات بر عایدی سرمایه یکی از اولویت ها وضرورت های سازمان امور مالیاتی است.

حمایت سازمان امور مالیاتی از مالیات بر عایدی سرمایه

سرپرست سازمان امور مالیاتی در حاشیه دوازدهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی در پاسخ به سوالی درباره مالیات بر عایدی سرمایه و برنامه این سازمان در این باره گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه ابتدا توسط یک کانون تفکر دانشگاهی ارائه گردیده و سپس تبدیل به دستور مجلس شده است؛ ما به عنوان سازمان مالیاتی از این طرح حمایت می کنیم.

وی افزود: البته خود سازمان نیز در نظر دارد تا به مالیات بر عایدی سرمایه بپردازد و لایحه ای ارائه دهد. فعلا در حال بررسی و مطالعه هستیم ولی همان طور که رئیس قبلی سازمان مالیاتی از این پایه مالیاتی حمایت کرده بودند، ما نیز حمایت می کنیم.

ارسال لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به مجلس در نیمه نخست سال ۹۸

سرپرست سازمان امور مالیاتی در میزگرد ضرورت گسترش پایه های مالیاتی گفت: دستور کار اصلی سازمان امور مالیاتی در سال آینده ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد است. این لایحه در شش ماهه اول سال بعد به مجلس ارسال خواهد شد.

پناهی در مورد پیشینه طرح موضوع مالیات بر عایدی سرمایه نیز گفت: شروع این کار در یکی از دانشگاهها بوده و تبدیل به طرح مجلس شده است. اما دولت به دلیل اینکه طرح مذکور فقط مسکن را شامل می شد با آن مخالفت کرد. ما هم به دلیل پیگیری مجلس، چاره ای جز دادن لایحه نداریم.

گفتنی است طرح مالیات بر عایدی سرمایه از تیرماه سال جاری با رای بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان برای بررسی مورد تایید قرار گرفت. این طرح اکنون پس از ماه ها کش و قوس و مخالفت برخی نمایندگان، در کمیسیون اقتصادی بررسی و با کلیات آن موافقت شد. لازم است برای جلوگیری از ادامه روند غیرمنطقی افزایش قیمت مسکن و اجاره بها هر چه زودتر مقدمات اجرایی این پایه مالیاتی فراهم گردد.

انتهای پیام/ دولت و حاکمیتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon