۱۳ آذر ۱۴۰۰

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۷۲۵۴ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲ دسته : تجارت و دیپلماسی, گفتگو
۰

به گفته یک مسئول دولتی، پیمان پولی دوجانبه میان ایران و ترکیه حدود ۳ ماه است که متوقف شده و بانک مرکزی ایران با وجود تقاضای طرف مقابل، اقدام قابل توجهی جهت اصلاح و به کارگیری مجدد آن نکرده است.

یک مسئول دولتی در گفتگو با مسیر اقتصاد از توقف پیمان پولی دوجانبه میان ایران و ترکیه خبر داد. به گفته وی، این پیمان بعد از خروج آمریکا از برجام متوقف شده است.

این مسئول آگاه دولتی اضافه کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، ترکیه از ایران خواست تا پیمان پولی میان دو کشور را با توجه به شرایط جدید اصلاح کند.

تعلّل بانک مرکزی عامل توقف پیمان پولی دوجانبه میان ایران و ترکیه

وی افزود: با این وجود، بانک مرکزی در این زمینه قدمی برنداشت و این باعث شد پیمان پولی دوجانبه میان دو کشور متوقف گردد.

این مسئول آگاه دولتی گفت: تنها ۴۰۰ میلیون لیر در قالب پیمان پولی دوجانبه میان ایران و ترکیه مبادله شده است که رقمی اندک است و تجارت دو کشور ظرفیت بسیار بالاتری دارد.

به گفته وی، ترکیه خواهان اصلاح پیمان و ادامه آن است اما بانک مرکزی ایران پس از گذشت بیش از ۳ ماه، هنوز به درخواست طرف مقابل پاسخ مشخصی نداده است.

انتهای پیام/ پیمان پولی دوجانبهجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon