۱۴ آذر ۱۴۰۲

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۳۸۱۸۹ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰ دسته: تجارت دوجانبه، تجارت و دیپلماسی
۰

بانک‌های مرکزی کره جنوبی و کانادا به منظور استفاده از ارزهای ملی در تبادلات تجاری و تقویت بازارهای خود در مقابل بحران‌های مالی، اقدام به انعقاد پیمان پولی دوجانبه نمودند.

به گزارش مسیر اقتصاد بانک مرکزی کانادا و کره جنوبی روز چهارشنبه پانزدهم نوامبر، جهت استفاده از ارزهای ملی خود در مبادلات با یکدیگر پیمان پولی دوجانبه منعقد نمودند. این پیمان پولی بلافاصله به اجرا در خواهد آمد.

کره جنوبی با انعقاد پیمان پولی با اقتصادهای پیشرفته نه تنها به دنبال تقویت اقتصاد و بازارهای خود در مقابل بحران های مالی است، بلکه قصد دارد تا اعتماد جهانی را نسبت به واحد پولی خود (وون) را نیز افزایش دهد.

بر خلاف سایر پیمان های پولی، پیمان پولی دوجانبه میان کره جنوبی و کانادا تاریخ انقضاء و محدودیت در میزان ارائه ارزهای ملی برای یکدیگر را ندارد.

به گفته کیم مین هو معاون بانک مرکزی کره جنوبی، انعقاد پیمان پولی دوجانبه با کشورهای بزرگی از قبیل کانادا آثار مثبتی در پی خواهد داشت. بانک مرکزی کره جنوبی این پیمان پولی را قابل توجه ترین پیمان خود عنوان کرده است. این نشان می دهد که دلار کانادا یکی از کلیدی ترین ارزهای جهانی است.

بانک مرکزی کره جنوبی در تلاش برای انعقاد پیمان پولی با کشورهای اروپایی است. این کشور همچنین با بانک های مرکزی چین، استرالیا، مالزی و اندونزی نیز پیمان پولی منعقد کرده است و با امارات متحده عربی نیز در حال مذاکره است.

بانک مرکزی کره جنوبی با ژاپن نیز پیمان پولی داشته است، اما به دلایل سیاسی و اقتصادی تمدید این پیمان پولی میان دوکشور با شکست مواجه شده است.

بانک مرکزی کره از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ شروع به گسترش پیمان های پولی خود کرده است تا خود را در مقابل بحران ها و شوک های خارجی تقویت نماید.

برگرفته از: بانک مرکزی کانادا، کره تایمز و پالس نیوزجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.