۰۵ فروردین ۱۴۰۲

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۵۹۴۸ ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱ دسته: انرژی
۰

در پی موافقت اتحادیه اروپا در ماه گذشته با انتقال گاز روسیه به اروپا، دانمارک به دنبال کارشکنی به دلایل زیست محیطی در اجرای این پروژه است.

به گزارش مسیر اقتصاد دولت دانمارک به دنبال تصویب قانونی است که به این کشور اجازه می دهد تا از عبود خط لوله گاز طبیعی روسیه از این کشور به اروپا جلوگیری کند.

اوایل این هفته، لایحه ای به مجلس دانمارک داده شد که در آن خواسته شده بود تا در مورد عبور خط لوله گاز روسیه به اروپا، ملاحظات سیاست خارجی وامنیتی در نظر گرفته شود.

به گفته وزیر انرژی و آب و هوای دانمارک، قوانین فعلی اجازه منع عبور این خط لوله از آب های کشورش را در جهت حفظ ملاحظات سیاست خارجی نمی دهد.

وی ضمن بیان اینکه می خواهیم که قانون به ما این اجازه را بدهد که آری یا نه بگوییم، گفت: این تنها راهی است که به خاطر نگرانی های زیست محیطی بتوانیم جلوی چنین رخدادهایی را بگیریم.

خط لوله Nord Stream- 2، ظرفیتی دو برابر ظرفیت انتقال گاز موجود را دارد و هدف آن، گازرسانی به کشورهای شمال اروپا و آلمان است.

در همین زمینه، مقامات روسی می گویند که این خط لوله به دلیل عدم اطمینان از اوکراین، این کشور را دور می زند. این درحالی است که قرارداد ترانزیت گاز بین مسکو و کیف که در دسامبر ۲۰۱۹ منقضی می شود، هنوز تمدید نشده است.

در ماه گذشته، مقامات اتحادیه اروپا وارد مذاکرات امنیتی با روسیه در خصوص این پروژه شدند و اعلام کردند که هیچ زمینه قانونی برای متوقف کردن آن وجود ندارد.

این حرکت در حالی اتفاق افتاد که سال ها تاخیر به وجود آمده در این پروژه به دلیل نگرانی اتحادیه اروپا ناشی از تقویت سهم بازار انرژی اروپا توسط روسیه و کاهش سهم اوکراین بود.

منبع: راشاتودیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon