۳۱ شهریور ۱۴۰۲

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه: ۱۲۵۳۵۲ ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰ دسته: مسکن، هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی
۰

اولین پیش نشست از هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع «رویکرد قانون اساسی در تامین مسکن خانوار» روز سه‌شنبه ۲ آذر ماه برگزار می‌شود. هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «مسکن؛ پیشران تولید» ۱ اسفند ماه سال جاری به مناسبت سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد.

به گزارش مسیر اقتصاد در ادامه برگزاری هفت همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «مسکن؛ پیشران تولید» ۱ اسفند ماه سال جاری همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار میشود. این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی و با همکاری نهادها و دستگاه‌های دولتی برگزار می‌شود.

در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

۴ محور هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید.

در سال جاری موضوع مسکن به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۴ محور در نظر گرفته شده است. «مدیریت بازار»، «تامین مالی»، «ساخت و تولید» و «توسعه و حکمرانی»، ۴ محور مذکور است.

اولین پیش نشست از هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

اولین پیش نشست از این همایش، به محور توسعه و حکمرانی و موضوع «رویکرد قانون اساسی در تامین مسکن خانوار» می‌پردازد. میزبان این پیش‌ نشست مجلس شورای اسلامی و مکان برگزاری آن ساختمان شیخ فضل‌االله مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

در این نشست، آقایان اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، هادی عباسی مشاور اسبق وزیر راه و شهرسازی و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، رضا خیرالدین عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، حمیدرضا آرامی استاد دانشگاه و عضو شورای شهرسازی حوزه علمیه قم، فرهاد بیضایی کارشناس حوزه مسکن و پویا باقرزاده پژوهشگر اقتصادی حضور خواهند داشت.

اولین پیش‌نشست از هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی در تاریخ سه‌شنبه ۲ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۴ تا ۱۷ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان این حوزه جهت کسب اطلاع از محتوای مباحث علمی این نشست، به سایت همایش به آدرس  conf8.mett.ir مراجعه نمایند.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

کمیته علمی هشتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

کمیته علمی این همایش را آقایان اقبال شاکری عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، هادی عباسی پژوهشگر اقتصاد و مشاور اسبق وزیر راه و شهرسازی، حسین درودیان پژوهشگر اقتصاد و مدرس دانشگاه، مهدی موحدی بکنظر عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد و محمد صالح شکوهی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران تشکیل می دهند.

همچنین هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه علم و صنعت ایران با موضوع «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» برگزار گردید.

انتهای پیام/ مسکنجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.