۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۴۴۸۹ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

وزیر نیرو اعلام کرد: چندی پیش یادداشت تفاهمی بین وزارت نیرو و وزیر برق سوریه به امضا رسید که براساس آن مقرر شد در یک برنامه ۳ ساله ایران برای بهبود صنعت برق سوریه اقدام هایی را انجام دهد. سفر اخیر وزیر منابع آبی سوریه سبب شد یادداشت تفاهم مشابهی در بخش آب نیز امضا شود و بدین ترتیب تلاش می‌شود صنعت آب و برق سوریه توسط شرکت‌های ایرانی بازسازی و توسعه یابد.

به گزارش مسیر اقتصاد به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو، در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به امضای یادداشت تفاهم بهبود صنعت برق سوریه که پیشتر با وزیر برق این کشور امضا شد، گفت: یادداشت تفاهم مشابهی در بخش آب امضا شد و بدین ترتیب تلاش می شود صنعت آب و برق سوریه توسط شرکت های ایرانی بازسازی و توسعه یابد.

وی ادامه داد: چندی پیش وزیر برق جمهوری عربی سوریه با سفر به ایران یادداشت تفاهمی بین وزارت نیرو و وزیر برق سوریه به امضا رسید. براساس یادداشت تفاهم مربوطه مقرر شد در یک برنامه سه ساله ایران برای بهبود صنعت برق سوریه اقدام هایی را انجام دهد که شامل ساخت نیروگاهها، اصلاح شبکه‌های آسیب دیده برق و نیز آموزش نیروی انسانی سوری است.

همکاری ایران در توسعه صنعت آب و برق سوریه

اردکانیان گفت: سفر وزیر منابع آبی سوریه به کشورمان برای حضور در دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت منابع آبی، سبب شد تا یادداشت تفاهمی مشابه آنچه در زمینه بخش برق امضا شده بود، به امضای دو کشور برسد. بر اساس این یاداشت تفاهم کشورمان برای بازسازی سامانه آب سوریه همچنین در بخش استحصال و تامین آب، در زمینه طراحی و اجرای سدها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و احداث خطوط انتقال آب کشور سوریه با استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی به این کشورکمک خواهد کرد.

اردکانیان افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف توافق کردند به منظور پیشبرد مفاد این یادداشت تفاهم، نسبت به تشکیل کمیته مشترک راهبری به ریاست معاونان ذیربط وزرای دو کشور، ظرف یکماه اقدام و جلسات این کمیته هر سه ماه یک بار در ایران و سوریه برگزار شود.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.