۱۸ آذر ۱۴۰۰

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۳۷۳۴ ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰ دسته : انرژی, خبر
۰

رضا پدیدار رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: در حال حاضر میانگین توان ساخت داخل در تامین تجهیزات صنعت نفت ۷۵ درصد است و  در زمینه پتروشیمی میزان ظرفیت ساخت داخل از میانگین صنعت نفت بیشتر است و ضریب توان تولید تجهیزات مورد نیاز طرح های پتروشیمی بالغ بر ۸۰ درصد است. شرکت های ایرانی تامین کننده تجهیزات حوزه انرژی در خاورمیانه منحصر به فرد هستند و در صورت تامین نیازهای مالی آن‌ها می‌توانیم در بسیاری از عرصه های صنعت نفت برای تامین تجهیزات خودکفا شویم.

به گزارش مسیر اقتصاد رضا پدیدار رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با تاکید بر توان بالای سازندگان داخلی در تامین تجهیزات صنعت نفت گفت: بر مبنای فهرست نیازمندی‌های وزارت نفت، توان ساخت داخل جهت تامین نیاز صنعت نفت و پتروشیمی بیش از ۷۵ درصد است.

توان سازندگان ایرانی در تامین ۷۵ درصدی تجهیزات صنعت نفت

پدیدار افزود: بسترسازی‌های خوبی در زمینه تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت صورت گرفته به طوری که در حال حاضر میانگین توان ساخت داخل در تامین تجهیزات صنعت نفت ۷۵ درصد است و  در زمینه پتروشیمی میزان ظرفیت ساخت داخل از میانگین صنعت نفت بیشتر است و ضریب توان تولید تجهیزات مورد نیاز طرح های پتروشیمی بالغ بر ۸۰ درصد است و این میزان بر مبنای فهرست نیازمندی‌های وزارت نفت است.

مستندسازی توان سازندگان داخلی در ساخت تجهیزات استراتژیک

رییس سابق انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ادامه داد: مهندس زنگنه وزیر نفت در خواست کرده بودند  تا امکانات و توان سازندگان داخلی اعلام شود و بر این اساس در فهرست کالاهای استراتژیک ارائه شده توسط وزارت نفت ۱۰ گروه کالایی به عنوان تجهیزات استراتژیک معرفی شد و  شرکت هایی که در این گروه های استراتژیک تولید داشتند جانمایی شده و به وزارت نفت ارائه شدند.

سازندگان ایرانی پشتیبان مطمئن پتروشیمی‌ها

وی با تاکید بر آمادگی شرکت های فعال بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه صنعت پتروشیمی ایران در زمینه های مختلف تصریح کرد: بر اساس همین اعلام توانمندی های داخل، با هدف حمایت از شرکت های توانمند ایرانی ۵۵ قرارداد با مجموعه وزارت نفت در چهار حوزه زیر مجموعه این وزارتخانه یعنی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضا شد.

پدیدار  خاطرنشان کرد: شرکت های ایرانی تامین کننده تجهیزات حوزه انرژی در خاورمیانه منحصر به فرد هستند و در صورت تامین نیازهای مالی آن‌ها می‌توانیم در بسیاری از عرصه های صنعت نفت برای تامین تجهیزات خودکفا شویم.[۱]

پینوشت:

[۱]: روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.

icons8-exercise-96 challenges-icon chat-active-icon chat-active-icon